“Umiłowani, miłujmy się nawzajem, gdyż miłość jest z Boga, i każdy, kto miłuje, z Boga się narodził i zna Boga.” 1J 4:7,8

Aktualności

 • Miejsce spotkań: sala św. Faustyny przy kościele Św. Jakuba na Pl. Narutowicza, Spotykamy się w II niedzielę miesiąca o godzinie 15.00
 • Rekolekcje zimowe 4-5 stycznia 2020, prowadzi o. Ksawery Knotz
 • Rekolekcje letnie 23-30 sierpnia 2020, prowadzą Grabowscy,

Pełne informacje o wydarzeniach i lokalizacjach dostępne po rejestracji i logowaniu w kalendarzu prywatnym.

Kalendarz ogólny

< 2018 >
Październik
«
»
Pn
Wt
Śr
Czw
Pt
So
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
 • Spotkanie październikowe
  15:00 -18:00
  2018.10.14

  Puławska 95, 02-595 Warszawa

  Puławska 95, 02-595 Warszawa

  tak jak wspominaliśmy jakiś czas temu, najbliższe spotkanie naszej gałęzi odbędzie się w nowej lokalizacji – w dolnym kościele w Parafii Św. Michała Archanioła, ul. Puławska 95.  http://www.parafiamichal.waw.pl/lokalizacja.php

  Spotkanie rozpoczynamy punktualnie o godz. 15:00 (prosimy o przybycie kilka minut wcześniej). Modlitwa będzie miała miejsce w dolnym kościele, a agapa po spotkaniu w sali obok.

  Wszystkich odpowiedzialnych za spotkanie (diakonia techniczna, modlitwy, uwielbienia, grupka przygotowująca agapę, grupka posługująca modlitewnie) prosimy o przybycie na godz. 14:30 w celu przygotowania spotkania oraz ustalenia jego przebiegu.

  Na spotkaniu będziemy wielbić Pana, dzielić się Słowem Bożym i będzie Nam towarzyszył  ks. Marek Nowakowski, który był z Nami na rekolekcjach letnich. Przed seminarium był Animatorem w Wodzie Życia. Od września jest wikariuszem w parafii przy ul. Puławskiej. Dla tych z Was, którzy nie byli na rekolekcjach będzie to okazja, aby poznać Jego osobę.

  Prosimy o wcześniejsze przygotowanie się do dzielenia Słowem Bożym, aby przebiegało ono sprawnie i owocnie.

  Na spotkaniu będzie odczytana niedzielna Eucharystia (Mk 10, 17-27). Polecamy w sobotę wieczorem zapoznać się z Nią i przemyśleć co w tym fragmencie dotyka mniej najbardziej. Ksiądz Roman poleca również zakupić komentarz do Ewangelii na rok liturgiczny C pn. Nowa Jakość Życia (seria krótkich filmów na płycie CD).   https://nowajakosczycia.pl/

  Pytania pomocnicze do dzielenia:

  1. Jak odbierasz słowa Jezusa “Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie.” Do czego wzywa nas Pan?
  2. Jak dążenie do zdobycia dóbr materialnych mogę pogodzić się z dążeniem do zbawienia?
  3. Czy przywiązanie do rzeczy doczesnych wiąże mnie z tym światem? Jeżeli tak, to w jaki sposób mogę pracować nad przeciwstawną cnotą?

  Po spotkaniu będzie miała miejsce agapa.

  Prosimy o zabranie ze sobą czegoś do jedzenia/picia. Najlepiej coś co można łatwo skonsumować, aby pozostawić po sobie porządek. Nie będzie również warnika – być może będzie można zrobić sobie herbatę w czajniku elektrycznym.

  Przed nami nowy rok formacyjny. Szykuje się wiele nowości oraz ciekawych wyzwań. Na spotkaniu postaramy się także skierować do Was kilka słów wstępu na temat najbliższych planów i ustaleń jakie miały miejsce w ostatni czasie.

  Pod linkiem krótkie Słowo Księdza Romana do naszej Wspólnoty – koniecznie odsłuchaj przed spotkaniem: https://vimeo.com/293334304/65b9a3752a

15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Listopad
Listopad
Listopad
Listopad

Jesteśmy częścią stowarzyszenia Wody Życia

Budowanie rodziny, do którego wzywa Pan większość z nas, niesie za sobą wielkie wyzwania i potrzebę głębokiego zaufania Jego prowadzeniu. Dlatego już kilka lat po powstaniu ,,studenckiej Wody Życia”, w 2002 roku wyodrębniła się wspólnota rodzin powstałych z małżeństw. Woda Życia to diecezjalne stowarzyszenie wiernych zatwierdzone przez kardynała Kazimierza Nycza, arcybiskupa metropolitę warszawskiego w 2018 roku.

“Wszystkie troski wasze przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was.” 1 P 5,7

Jesteśmy młodą rodzinną gałęzią katolickiej wspólnoty ewangelizacyjnej Woda Życia. Podobnie jak we wspólnotach rodzinnych A, B i C skupiamy małżeństwa pragnące żyć blisko Boga, zgodnie z Jego wolą w życiu małżeńskim oraz rodzinnym. Chcemy dawać świadectwo Bożej Miłości w naszych środowiskach.